Sėkmės istorijos

Meškos kova su uždegimu

Meškos savininkai į kliniką kreipėsi dėl suprastėjusios augintinio savijautos. Šuo maždaug savaitę laiko buvo vangesnis nei įprastai, daugiau gulėjo, nesidomėjo aplinka, beveik nieko neėdė, lakė daug vandens.

Atlikus išsamius kraujo tyrimus, rastas didelis uždegimas organizme. Kitas etapas – išsiaiškinti uždegimo priežastį. Meškai buvo atliktas echoskopinis pilvo ertmės tyrimas, kurio metu aptiktos dvi negalavimo priežastys: pūlinis gimdos uždegimas ir blužnies hiperplazija (išdidėjimas). Meškai buvo sėkmingai pašalinta gimda su visu turiniu bei atliktas blužnies šalinimas. Po kelių dienų gydymo šuo jautėsi taip, lyg nieko nebūtų nutikę.

Turint nekastruotą vyresnio amžiaus kalytę (> 7 m.), labai svarbu 2 mėn. po rujos stebėti, ar neatsiranda negalavimo simptomų, o juos pastebėjus – kuo skubiau kreiptis į veterinarijos kliniką!

Antrasis Rasčio gimtadienis

Rasčio ir klinikos draugystė prasidėjo maždaug prieš 2 m. Neabejingi žmonės kreipėsi į kliniką su pagalbos prašymu – padėti tuo metu dar visai mažyčiam 3 mėn. amžiaus šuniukui. Rastis per patį vasaros karštį buvo pririštas ir paliktas atokiai nuo gyvenamųjų namų be vandens, maisto, pavėsio ir pastogės. Šuo buvo paimtas iš šių nežmoniškų sąlygų ir priglaustas rūpestingų savininkų. Kaip sakome – antrasis Rasčio gimtadienis.

Su šuneliu ir jo savininkais susitikome maždaug po 1,5 m., kai šuns sveikata rimtai sušlubavo. Į kliniką jis buvo atvežtas sunkios būklės – beveik nestovintis ant kojų, šoko būsenos, dejuojantis iš skausmo, papūstu pilvu. Gyvūno gleivinės buvo baltos spalvos, kūno temperatūra buvo pradėjusi kristi.

Atlikus tyrimus, nustatytas uždegimas ir labai stipri mažakraujystė. Pakalbėjus su savininkais buvo nustatyta diagnozė, kad šuo apnuodytas – aplinkiniai gyventojai mėsos gabaliukais su nuodais nuodijo gausią lapių populiaciją. Tą pačią savaitę iš tos pačios gyvenvietės buvo atvežtas ir jaunas kelių mėnesių šuniukas, galimai apsinuodijęs tais pačiais nuodais, tačiau jo išgelbėti nepavyko.

Rastis atlaikė kraujo perpylimą, intensyvią terapiją klinikos stacionare bei ilgą gydymą namuose ir sėkmingai pasveiko. Kad ir kokia prasta buvo šuns prognozė, Rastis gavo trečią šansą gyventi gražų ir meilės kupiną gyvenimą. Linkime Rasčiui sveikatos ir smagių, bet ne tokių pavojingų naujų atradimų.

Goko susidūrimas su šernu

Prieš kelias savaites Gokas pas mus atvyko skubios pagalbos. Medžioklės metu šuo susirėmė su šernu ir jam teko atlaikyti dūrius iltimis.

Viena iltis Gokui pradūrė tarpšonkaulinius raumenis, pleurą ir pažeidė dalį plaučių, tad kitos plėštinės žaizdos, kurios siekė apie 15 cm ilgį, palyginus su tuo, buvo niekis.

Operacija atlikta, slėgis plaučiuose atstatytas, būklė stabilizuota. Gokas paleistas namo. Po kelių dienų kvėpavimas Gokui tapo itin sunkus. Tuomet atliktas ne vienas rentgenas (už pagalbą dėkojame savo kolegoms), slėgio atstatymas.

Augintinis su savo šeimininke jau po poros savaičių atvyko pas mus su puokštėmis gėlių bei šypsena veide. Be galo džiaugiamės, kai tokie gyvūnai turi pačius geriausius šeimininkus, kurie daro viską pagal mūsų rekomendacijas ir stengiasi dėl savo gyvūno iš visos širdies. Na, o mes labai tikimės, kad kitą medžioklės sezoną Gokas bus atsargesnis.

Marlio istorija

Marliukas nuo pat mažų dienų yra mūsų klinikos pacientas. Jam dar tik 1,5 m., o sveikata buvo sušlubavusi jau ne kartą. Maži šuniukai viskuo domisi ir tai yra labai gerai, tačiau viena “pažintis” su nežinomos kilmės “skanėstais” lauke prisimenama ne itin maloniai.

Atėjus ankstyvam pavasariui, kai nutirpo paskutinis sniegas, pasak šeimininkės, Marliukas lauke “kažką” nugvelbė. Po keletos valandų prasidėjo vėmimas ir viduriavimas. Linksmasis Marlis nebebuvo toks kaip visada. Po atliktų tyrimų jam buvo nustatytas ūmus pankreatitas.

Viskas gerai, kas baigiasi gerai. Tikimės, kad Marlis išmoko pamoką, jog ne visi “skanėstai” yra valgomi.

Pirmą kartą su šiuo 15 m. senjoru susipažinome 2021 m. rugsėjį. Stipruolis Odis atlaikė sudėtingą erkių pernešamą ligą – babeziozę. Atgavusio jėgas Odžio laukė kitas rimtas iššūkis – kastracija. Viskas būtų paprasta, jei tik nebūtų sudėtinga.

Ponas Odis buvo kriptorchas (viena sėklidė nenusileidusi – kirkšnyje). Kadangi sėklidė 15 m. buvo ne anatominėje padėtyje, ji stipriai padidėjo ir gyvūnui pradėjo kelti diskomfortą. Odis puikiai atlaikė narkozę bei operaciją ir šiandien džiaugiasi gyvenimu.

Kaip sako Odžio šeimininkai, šuo yra neatpažįstamas, lyg būtų atjaunėjęs dešimčia metų!

Kriptorchas Odis

Torio, Mago ir Leilos istorija

Dažnai nauji gyvūnų šeimininkai įsigiję pirmuosius augintinius susiduria su problemomis, apie kurias anksčiau net nenutuokė.

Mopsų, buldogų, pekinų veislės šunys bei persų, egzotų ir škotų katės yra priskiriami brachicefalinėms veislėms, pasižyminčioms kiek kitokia anatomine kūno sandara. Šių gyvūnų snukutis yra plokštesnis, lyginant su kitais tos pačios rūšies gyvūnais. Neretai šios veislės turi tam tikrus defektus, kurie ilgainiui trukdo gyvūnui gyventi kokybišką gyvenimą. Mažos šnervės, ilgas minkštasis gomurys – dažniausiai pasitaikančios problemos.

Toris – mopsų veislės šuo, Magas – prancūzų buldogas, o Leila – škotų nulėpausė katė. Šie gyvūnai susidūrė su daline kvėpavimo takų obstrukcija. Visų jų šnervės buvo labai siauros, dėl to jie negalėjo mėgautis aktyvia fizine veikla, o šilta aplinkos temperatūra kėlė diskomfortą.

Galiausiai, kai šeimininkai pastebėjo, jog jų augintinių miegas tapo neramus, kreipėsi į mus. Visiems šiems keturkojams buvo atlikta rinoplastika. Paklausus šeimininkų, ar pastebėjo bent mažiausią skirtumą nei vienas iš jų nesudvejojo.

Džiaugiamės, kad galime padėti gyvūnams įkvėpti daugiau gaivaus oro.

Toras prieš ir po rinoplastikos

Leila prieš ir po rinoplastikos

Magas prieš ir po rinoplastikos